Cəlilabadda təhsil müəssisələrinin rəhbərləri ilə görüş keçirilib.
Yeni tədris ilinin başlanması ilə əlaqədar Lənkəran-Astara Regional Təhsil İdarəsinin müdiri Bəhruz Mehdiyev Cəlilabad rayonu üzrə təhsil sektorunun əhatə dairəsində yerləşən ümumi təhsil, məktəbdənkənar və məktəbəqədər təhsil müəssisələrinin rəhbərləri ilə görüş keçirib.
Cəlilabadda şəhid valideynləri olan təhsil işçiləri təltif olunublar
Lənkəran-Astara Regional Təhsil İdarəsinin müdiri Bəhruz Mehdiyev Cəlilabad rayonunda şəhid ailə üzvü olan təhsil işçiləri ilə görüşüb, onlarla çay süfrəsi ətrafında həmsöhbət olub. Səmimi görüş zamanı Vətən uğrunda canlarını qurban vermiş qəhrəman şəhidlərin əziz xatirəsi dərin ehtiram və minnətdarlıqla anılıb, dövlət tərəfindən şəhidlərin ailə üzvlərinə göstərilən yüksək diqqət və qayğıdan danışılıb.
19.09.2024
Masallıda təhsil işçiləri olan şəhid valideynləri təltif olunublar.
Bilik Günü və gənc nəslin təlim-tərbiyəsindəki fəaliyyətinə görə Masallı rayon Ərəb kənd ümumi orta məktəbin müəllimi Babayev Sarıbala Sarvan oğlu və Masallı şəhər 1 nömrəli tam orta məktəbin təlim-tərbiyə işləri üzrə direktor müavini Sultanova Mehriban Ələkbər qızı fəxri fərmanla təltif olunublar.
17.09.2024
Yardımlıda təhsil müəssisələrinin rəhbərləri ilə görüş keçirilib.
Yeni tədris ilinin başlanması ilə əlaqədar Lənkəran-Astara Regional Təhsil İdarəsinin müdiri Bəhruz Mehdiyev Yardımlı rayonu üzrə təhsil sektorunun əhatə dairəsində yerləşən ümumi təhsil, məktəbdənkənar və məktəbəqədər təhsil müəssisələrinin rəhbərləri ilə görüş keçirib.
16.09.2024
Cəlilabadda cari tədris ilində yeni məktəb istifadəyə verilib.
Məktəbin yeni binası 130 şagird yerlikdir. 8 sinif otağından, 1 kitabxanadan, 1 müəllimlər otağından, 1 direktor otağından ibarət təhsil müəssisəsinin həyətində 1 geniş otaqlı yardımçı bina, qapalı mini idman meydançası inşa olunub. Məktəbin binası müasir elektrik, kombi istilik sistemi, su anbarı və quyusu ilə təchiz edilib.
Yeni tədris ilimiz mübarək!
Hər birinizi yeni tədris ilinin başlanması və ilk dərs günü münasibətilə təbrik edirik. Bu əlamətdar gün bilik və maarif yolunda atılan mühüm addımdır. Təhsil gələcəyimizin təməlidir və şagirdlərimizin bu yolda qazandıqları biliklər ölkəmizin inkişafına xidmət edəcəkdir.
Cari tədris ilindən yalnız tam orta təhsil səviyyəsi üzrə xüsusiləşdirilmiş təhsil imkanları təqdim edən Lənkəran şəhəri 9 nömrəli tam orta məktəb fəaliyyətə başladı.
Lənkəran-Astara Regional Təhsil İdarəsinin müdir müavini Rəhim Rəhimov ilk dərs günü sözügedən məktəbin şagird və müəllim heyəti ilə görüşüb, onlara məktəb seçimində yanılmadıqlarını vurğulayıb və müvəffəqiyyətlər arzulayıb. Bildirib ki, şagirdlərin bilik yollarında atacaqları addımlar müəllimlərin zəhməti ilə yeni uğurlara çevriləcək.
12.09.2024
"Riyazi bacarıqların həyatda tətbiqi" mövzusunda metodik seminar keçirilib.
Azərbaycan Respublikası Təhsil İnstitutunun (ARTİ) nümayəndəsi Elgün Əliyev tərəfindən Lənkəran-Astara Regional Təhsil İdarəsinin tabeliyində olan ümumtəhsil müəssisələrində çalışan riyaziyyat müəllimləri üçün "Riyazi bacarıqların həyatda tətbiqi" mövzusunda metodik seminar keçirilib.
10.09.2024
Masallı rayonunda Qəzvinoba kənd ümumi orta məktəbin yeni binasının açılış mərasimi keçirilib.
Açılış mərasimində Elm və Təhsil Nazirliyinin İnsan resursları şöbəsinin müdiri Çapay Məmmədov, Masallı Rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı Araz Əhmədov, Lənkəran-Astara Regional Təhsil İdarəsinin müdiri Bəhruz Mehdiyev, məktəbin müəllim və şagird kollektivi iştirak ediblər.
Lənkəran-Astara Regional Təhsil İdarəsi üzrə təhsil işçilərinin sentyabr konfransı keçirilib.
Konfransda Elm və Təhsil Nazirliyinin İnsan Resursları şöbəsinin müdiri Çapay Məmmədov, Azərbaycan Respublikasının Təhsil İnstitutunun direktor müavini İlham Cavadov, Azərbaycan Təhsil İşçiləri Azad Həmkarlar İttifaqı Respublika Komitəsinin sədrinin müavini Mirzə Cəfərzadə, Lənkəran-Astara Regional Təhsil İdarəsinin müdiri Bəhruz Mehdiyev, eləcə də region üzrə şəhər və rayon icra hakimiyyəti başçılarının müavinləri, ictimai-siyasi və humanitar məsələlər şöbələrinin müdirləri, aidiyyəti idarə, müəssisə rəhbərləri və təhsil işçiləri iştirak ediblər.
07.09.2024
Yenilənmiş Lənkəran şəhər 9 nömrəli tam orta məktəbə qəbul olmaq istəyən şagirdlərlə görüş keçirilib.
Lənkəran-Astara Regional Təhsil İdarəsinin müdiri Bəhruz Mehdiyev yeni tədris ilində tam orta təhsil səviyyəsi üzrə təhsilini Lənkəran şəhər 9 nömrəli tam orta məktəbdə almaq istəyən, qeydiyyatdan keçən şagirdlər və onların valideynləri ilə görüşüb. Görüşdə yeni məktəbdəki təhsil imkanları və perspektivlər müzakirə olunub, tədbir iştirakçılarını maraqlandıran suallar ətraflı şəkildə cavablandırılıb.
04.09.2024
Kənd məktəblərində təhsil alan şagird və onların valideynləri ilə növbəti görüş keçirilib.
Lənkəran-Astara Regional Təhsil İdarəsinin müdir müavini Rəhim Rəhimov yeni tədris ilində tam orta təhsil səviyyəsi üzrə təhsil alacaq şagirdlər və onların valideynləri ilə görüşüb.
Kənd məktəblərində təhsil alan şagird və onların valideynləri ilə görüş keçirilib.
Lənkəran-Astara Regional Təhsil İdarəsinin müdiri Bəhruz Mehdiyev yeni tədris ilində tam orta təhsil səviyyəsi üzrə təhsil alacaq şagirdlər və onların valideynləri ilə görüşüb.
02.09.2024
"STEAM layihə əsaslı dərs" mövzusunda təlim yekunlaşdı.
Lənkəran-Astara Regional Təhsil İdarəsinin dəstəyi, "Nərdivançı" sosial müəllim layihəsinin təşkilatçılığı ilə həyata keçirilən "STEAM layihə əsaslı dərs" mövzusunda təlimin yekun tədbiri Lənkəran STEAM Mərkəzində baş tutdu.
Metodist hazırlığı təlimləri uğurla həyata keçirilib.
Lənkəran-Astara Regional Təhsil İdarəsinin rayon sektorları üzrə metodiki kabinetlərdə və ümumi təhsil müəssisələrində metodik xidmət göstərəcək metodistlərin hazırlanması məqsədilə həyata keçirilən təlimlər başa çatıb.