Lənkəran-Astara Regional Təhsil İdarəsi üzrə Respublika Fənn Olimpiadalarının yarımfinal turunda əldə edilən nəticələri təqdim edirik.
Dəniz səviyyəsindən 800 metr hündürlükdə dərs deyən müəllim
"Lənkəran-Astara Regional Təhsil İdarəsi tərəfindən Azərbaycan Gəncləri Günündə fəxri fərmanla təltif olunan gənc müəllimlərdən biri də Abdulla Ağamirzəzadədir. Abdulla müəllim universiteti bitirdikdən 1 il sonra - 2024-cü ildə iştirak etdiyi müəllimlərin işə qəbulu üzrə müsabiqədə uğur qazanıb. Nəticələri əsasında Lerik rayonu E.Qurbanov adına Lərmərud kənd tam orta ümumtəhsil məktəbində riyaziyyat müəllimi işləməyə başlayıb. Ucqar kənd məktəbinin binası 2006-cı ildə tikilib. 70 şagirdin təhsil aldığı məktəbdə 14 müəllim fəaliyyət göstərir."
04.03.2025
Masallıda ümumtəhsil məktəblərinin rəhbərləri ilə görüş keçirilib.
Görüşdə Lənkəran-Astara Regional Təhsil İdarəsinin Tədrisin keyfiyyəti sektorunun müdiri Hafiz Pənahov, Masallı rayonu üzrə təhsil sektorunun müdiri Elman Rzayev və ümumi təhsil müəssisələrinin rəhbərləri iştirak ediblər.
03.03.2025
“Hər bir müəllim fənninə maraq yaratmağı bacarmalıdır”
Fəaliyyəti ilə fərqlənən gənc müəllimlərdən biri də Masallı rayon Banbaşı kənd tam orta ümumtəhsil məktəbinin fiziki tərbiyə müəllimi Nəriman Məmmədzadədir.
02.03.2025
Lütfi Zadə adına riyaziyyat-məntiq olimpiadası və Məktəblilərarası fənn müsabiqələrinin rayon (şəhər) mərhələsi keçirilib.
Martın 2-də Lənkəran-Astara Regional Təhsil İdarəsinin tabeliyində fəaliyyət göstərən ümumi təhsil müəssisələrinin V, VI və VII sinif şagirdlərinin iştirakı ilə Lütfi Zadə adına riyaziyyat-məntiq olimpiadası və Məktəblilərarası fənn müsabiqələrinin rayon (şəhər) mərhələsi keçirilib.
28.02.2025
Masallıda təhsilverənlərin sertifikatlaşdırılması ilə bağlı məlumatlandırıcı görüş keçirilib.
Bu il sertifikasiya imtahanlarına cəlb olunacaq Masallı rayonunun ümumtəhsil məktəblərində çalışan təhsilverənlər üçün sertifikatlaşdırma prosesi ilə bağlı məlumatlandırıcı və dəstək xarakterli görüş keçirilib.
27.02.2025
Cəlilabadda təhsilverənlərin sertifikatlaşdırılması ilə bağlı məlumatlandırıcı görüş keçirilib.
Bu il sertifikasiya imtahanlarına cəlb olunacaq Cəlilabad rayon ümumtəhsil məktəblərində çalışan təhsilverənlər üçün sertifikatlaşdırma prosesi ilə bağlı məlumatlandırıcı və dəstək xarakterli görüş keçirilib.
26.02.2025
Xocalı soyqırımı qurbanlarının xatirəsi yad edilib.
Soyqırımının 33-cü ildönümü ilə əlaqədar Lənkəran-Astara Regional Təhsil İdarəsinin rəhbərliyi və kollektivi Lənkəran şəhərində faciə qurbanlarının xatirəsinə ucaldılmış abidəni ziyarət edib, önünə qərənfillər düzüblər.
25.02.2025
Ümumtəhsil məktəblərinin rəhbərləri ilə görüş keçirilib.
Lənkəran-Astara Regional Təhsil İdarəsinin müdiri Bəhruz Mehdiyev Lənkəran rayonu üzrə təhsil sektorunun əhatə dairəsində yerləşən ümumi təhsil müəssisələrinin rəhbərləri ilə görüş keçirib.
23.02.2025
Respublika fənn olimpiadalarının yarımfinal turu keçirilib.
Lənkəran-Astara Regional Təhsil İdarəsi üzrə yarımfinal turu 2 mərkəzdə təşkil edilib. Yarımfinal mərhələsində ümumillikdə 836 nəfər şagird iştirak edib.
Lənkəran-Astara regionu üzrə təhsil müəssisələrindəki vakant vəzifələrə 643 namizəd imtahan verib.
Lənkəran-Astara Regional Təhsil İdarəsinin tabeliyindəki ümumi təhsil müəssisələrində hazırda vakant olan laborant, kitabxanaçı, kitabxana müdiri, katibə-makinaçı, təsərrüfat işləri üzrə direktor müavini, təsərrüfat müdiri, uşaq birliyi təşkilatı rəhbəri və psixoloq vəzifələrinə işə qəbul müsabiqəsi üzrə test imtahanı keçirilib.
21.02.2025
21 Fevral - Beynəlxalq Ana Dili Gününü bir-birindən maraqlı tədbirlərlə qeyd etdik.
Təhsil müəssisələrimizdə ana dilinin qorunması, inkişafı və gələcək nəsillərə ötürülməsi məqsədilə maarifləndirici tədbirlər keçirilib.
15.02.2025
VI siniflər üçün onlayn monitorinq keçirilib.
Lənkəran-Astara Regional Təhsil İdarəsi tərəfindən VI sinif şagirdlərinin bilik və bacarıqlarını yoxlamaq üçün Azərbaycan dili, riyaziyyat, təbiət və xarici dil fənləri üzrə onlayn monitorinq keçirilib. 132 mərkəzdə təşkil olunmuş monitorinqdə region üzrə 8000 nəfərdən çox şagird iştirak edib.
09.02.2025
HESABAT: Lənkəran-Astara regional Təhsil İdarəsinin yanvar ayında həyata keçirdiyi fəaliyyətlərin hesabatını təqdim edirik
11 Fevral – Qadınlar və Qızlar Elmdə Beynəlxalq Günüdür. Lənkəran-Astara Regional Təhsil İdarəsinin yanvar ayında fəaliyyətindən bəhs edən videosunu da istedadlı qız şagirdimiz Yağmur Qəribova təqdim edir.
07.02.2025
“Sabahın alimləri” müsabiqəsində finala vəsiqə qazanan şagirdlərlə görüş keçirilib.
Lənkəran-Astara Regional Təhsil İdarəsinin müdiri Bəhruz Mehdiyev ötən həftə Elm və Təhsil Nazirliyinin təşkilatçılığı ilə keçirilən “Sabahın alimləri” XIV Respublika Layihə Müsabiqəsində finalda yarışacaq şagirdlər və onların müəllimləri ilə görüş keçirib. Görüşdə şagirdlər layihələri haqqında məlumat veriblər və hazırlıq prosesindən danışıblar.