“Gənclər Paytaxtı Lənkəran 2024” çərçivəsində "İRS” layihəsinə start verilib.
Layihənin ilk görüşü Lənkəran şəhər Heydər Əliyev Mərkəzində Lənkəran-Astara Regional Gənclər və İdman İdarəsinin, "Nömrə 1" Psixoloji İnkişaf Mərkəzinin, Lənkəran-Astara Regional Mədəniyyət İdarəsinin birgə təşkilatçılığı ilə baş tutub.
Ətraflı1 iyun - Uşaqların Beynəlxalq Müdafiəsi Günüdür.
Uşaqların Beynəlxalq Müdafiəsi Günü münasibətilə iyunun 1-də Cəlilabad şəhərindəki Heydər Əliyev Mərkəzində tədbir keçirilib.
ƏtraflıLənkəran-Astara Regional Təhsil İdarəsi tərəfindən aparılan monitorinqlər zamanı bir sıra nöqsanlar aşkarlanıb və təhsil müəssisələrinin rəhbərləri vəzifələrindən azad edilib.
Lənkəran-Astara Regional Təhsil İdarəsinin fəaliyyət planına və Azərbaycan Respublikasının Elm və Təhsil Nazirliyi yanında Məktəbəqədər və Ümumi Təhsil üzrə Dövlət Agentliyinin “Monitorinqlərin keçirilməsi barədə” 29 aprel 2024-cü il tarixli elektron məktubunun icrasına uyğun olaraq məktəbəqədər və ümumi təhsil müəssisələrində monitorinqlər həyata keçirilir.
ƏtraflıMüstəqillik Günü ilə bağlı Lənkəran-Astara Regional Təhsil İdarəsinin tabeliyində fəaliyyət göstərən təhsil müəssisələrində bir sıra tədbirlər həyata keçirilib.
28 may 1918-ci il istiqlaliyyətimizi elan etdiyimiz, müstəqillik əzmimizi göstərdiyimiz tarixdir.
ƏtraflıTəlimin keçirilməsində məqsəd kommunikasiya sahəsində peşəkar vərdişlərin inkişafına dəstək olmaq, iştirakçıların böhran kommunikasiyasının düzgün təşkili kimi mövzularla bağlı bilik və bacarıqlarını təkmilləşdirməkdir.
ƏtraflıMirzə Şəfi Vazehin 230 illiyinə və Aleksandr Sergeyeviç Puşkinin 225 illiyinə həsr olunan rus dilində XVI Respublika Olimpiadası keçirilib.
Olimpiada qalibi kimi təltif olunanlar arasında Lənkəran-Astara Regional Təhsil idarəsinin tabeliyindəki Lənkəran şəhər Vaqif Əliyev adına 4 nömrəli tam orta məktəb-liseyin VII sinif şagirdi Hüseynli Xanoğlan Kamil oğlu da olub.
ƏtraflıLənkəran Dövlət Universitetində Respublika elmi-praktiki konfransı keçirilib.
Lənkəran Dövlət Universitetində Ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 101-ci ildönümünə həsr olunmuş “Gəncləşən və müasirləşən Lənkəran Dövlət Universiteti Lənkəran şəhərinin-türk dünyasının gənclər paytaxtının simvoludur” mövzusunda hibrid formatda Respublika elmi-praktik konfransı keçirilib.
ƏtraflıLənkəran-Astara Regional Təhsil İdarəsi üzrə 128 məktəbli PISA 2025-in sınaq mərhələsinə cəlb olunub.
Masallı rayonu Təzə Alvadı kənd 1 nömrəli və Masallı şəhər 3 nömrəli tam orta məktəbin seçmə üsulla müəyyən edilmiş şagirdlər PISA 2025 - Beynəlxalq Şagird Qiymətləndirilməsi Tədqiqatının sınaq mərhələsində iştirak edib.
ƏtraflıMasallıda azyaşlı olduğu və zorla evləndiriləcəyi məlumatları yayılan məktəbli ilə bağlı Masallı rayonu üzrə təhsil sektorunun açıqlamasını təqdim edirik.
Masallı rayonu Mahmudavar kənd Q.Babayev adına ümumi orta məktəbin 2008-ci il təvəllüdlü IX sinif şagirdinin nişanlanması və bu məqsədlə toy məclisinin planlaşdırılması barədə 24.05.2024-cü il tarixdə sosial şəbəkələrdə paylaşılan məlumatlarla bağlı tərəfimizdən profilaktik tədbirlər görülüb.
Ətraflı“Zəfər” respublika yaradıcılıq festival-müsabiqəsinin zona mərhələsi keçirilib.
Lənkəran-Astara Regional Təhsil İdarəsinin tabeliyində olan ümumi təhsil müəssisələrinin şagirdləri arasında “Zəfər” respublika yaradıcılıq festival-müsabiqəsinin zona mərhələsi keçirilib.
ƏtraflıLənkəranda ümumi təhsil müəssisələrində çalışan bir qrup təhsil işçisi ilə görüş keçirilib, "Bir Müəllimin Manifesti" təhsil proqramı haqqında məlumat verilib.
Lənkəran-Astara Regional Təhsil İdarəsinin tabeliyində fəaliyyət göstərən ümumi təhsil müəssisələrində çalışan bir qrup pedaqoji heyətlə görüş keçirilib.
ƏtraflıBu gün ölkə üzrə bütün dövlət ümumi təhsil müəssisələrinin VI siniflərində monitorinq keçirilib.
Lənkəran-Astara Regional Təhsil İdarəsinin tabeliyindəki 6 rayon üzrə 68 mərkəzdə keçirilən monitorinqdə 12000 nəfərə yaxın VI sinif şagirdi iştirak edib.
ƏtraflıBu gün ölkə üzrə bütün dövlət ümumi təhsil müəssisələrinin IV siniflərində monitorinq keçirilir.
Lənkəran-Astara Regional Təhsil İdarəsinin tabeliyindəki 6 rayon üzrə 68 mərkəzdə keçirilən monitorinqdə 11588 nəfər IV sinif şagirdi iştirak edib. Monitorinq tədris dili və riyaziyyat fənləri üzrə aparılıb.
ƏtraflıKenquru Beynəlxalq Riyaziyyat Müsabiqəsinin medalçıları bəlli oldu.
Şagirdlərimiz Kenquru Beynəlxalq Riyaziyyat Müsabiqəsinin nəticələrinə əsasən, qızıl və bürünc medal qazanıblar.
ƏtraflıRespublika Fənn Olimpiadasında kimya və riyaziyyat fənləri üzrə medal qazanan şagirdlərimizi tanıyaq.
Şagirdlərimiz 2 gümüş və 1 bürünc medal qazanıblar.