“Yaşıl dünya naminə həmrəylik ili” çərçivəsində keçirilən ekofestivalda Lənkəran-Astara Regional Təhsil İdarəsinin müdir müavini Rəhim Rəhimov Lənkəran Şəhər İcra Hakimiyyəti başçısı Taleh Qaraşovu, icra başçısı aparatının məsul işçilərini, rayonun hüquq-mühafizə orqanlarının rəhbərlərini və ictimaiyyət nümayəndələrini Lənkəranda fəaliyyət göstərən təhsil müəssisələrinin pavilyonu ilə tanış edib.
VIII-IX siniflərdə reproduktiv sağlamlıq məşğələlərinin sinif saatlarında təşkilinə nəzarətin təmin edilməsi
Lənkəran-Astara Regional Təhsil İdarəsinin əhatə dairəsində olan rayonlar üzrə ümumi təhsil müəssisələrində VIII və IX siniflərdə reproduktiv sağlamlıq məşğələlərinin düzgün şəkildə tədrisi, məktəbdə sağlam və təhlükəsiz mühitin formalaşması, şagirdlərin sağlam həyat tərzi və məsuliyyətli davranışlar barədə məlumatlanması istiqamətində görüşlər keçirilib.
11.11.2024
"Xarıbülbül" bilik yarışmasının qalibləri məlum oldu!
Lənkəran-Astara Regional Təhsil İdarəsinin tabeliyindəki ümumi təhsil məktəblərinin VIII-XI sinif şagirdləri "Xarıbülbül" bilik yarışmasında maraqlı və gərgin bilik mübarizəsinə qoşulublar.
08.11.2024
Azərbaycan xalqının milli qürurunun, şərəf və ləyaqətinin tarixi qələbəsini - Zəfər Gününü birlikdə qeyd etdik.
Tədbirin ilk hissəsində təhsil müəssisələrinin şagirdlərinin müxtəlif idman növləri üzrə məharətlərinə, Zəfər Günü ilə əlaqədar hazırlanmış əl işlərindən və SAF 2024-də qalib olan layihələrdən ibarət sərgiyə baxış keçirilib. Sonra isə Məktəbəqədər və Ümumi Təhsil üzrə Dövlət Agentliyinin nümayəndəsi Altun Rəcəbli və Lənkəran-Astara Regional Təhsil İdarəsinin müdiri Bəhruz Mehdiyev, şəhid ailə üzvləri, qazilər və təhsil müəssisələrinin rəhbərlərinin iştirakı ilə bayram tədbiri davam edib.
07.11.2024
"Məktəblər üçün PİSA" tədqiqatı yekunlaşıb.
Tədqiqatda Lənkəran-Astara Regional Təhsil İdarəsi üzrə 11 (Cəlilabad - 6, Lənkəran - 3, Astara - 1, Masallı - 1) ümumi təhsil müəssisəsinin 515 nəfər şagirdi iştirak edib.
06.11.2024
Ümumi təhsil müəssisələrində sağlam həyat tərzi və sağlam qidalanmanın təşviqi üzrə kompleks tədbirləri həyata keçirlib.
Lənkəran-Astara Regional Təhsil İdarəsinin əhatə dairəsində olan rayonlar üzrə təhsil müəssisələrində sağlam həyat tərzi və sağlam qidalanmanın təşviqi üzrə kompleks tədbirlər (bufet və yeməkxananın monitorinqi, fiziki tərbiyə dərslərinin təşkilinə nəzarət və dərs cədvəllərinin təhlili) həyata keçirilib.
04.11.2024
Sağlam qidalanmanın təşviqi və təbliği məqsədilə təhsil müəssisələrində müvafiq maarifləndirici təlimlər və müsabiqələr keçirilib.
Sağlam qidalanmanın təşviqi və təbliği məqsədilə Lənkəran-Astara Regional Təhsil İdarəsinin əhatə dairəsində olan təhsil müəssisələrində müvafiq maarifləndirici təlimlər və müsabiqələr keçirilib.
03.11.2024
“Xarıbülbül” bilik yarışmasının rayon mərhələsi yekunlaşdı.
Lənkəran-Astara Regional Təhsil İdarəsinin tabeliyindəki təhsil müəssisələrində "Xarıbülbül" bilik yarışmasının rayon mərhələsi keçirilib.
28.10.2024
Təhsildə inkişaf və innovasiyalar üzrə VIII qrant müsabiqəsinin qalibləri ilə görüş keçirilib.
Görüşdə Lənkəran-Astara Regional Təhsil İdarəsinin müdiri Bəhruz Mehdiyev layihələrin idarə olunması, həyata keçirilməsi zamanı diqqət edilməli olan məsələlərlə bağlı tövsiyələrini verib. İdarə müdiri bildirib ki, qrant müsabiqəsi gənc nəslin intellektual, mənəvi və fiziki inkişafının təmin edilməsi, ictimai fəallığının artırılması, eləcə də innovativ ideyalarının və yaradıcı təşəbbüslərinin dəstəklənməsi məqsədilə həyata keçirilir.
25.10.2024
Beynəlxalq Yaşıl SAF 2024 şagirdlərimiz üçün uğurlu nəticələrlə yadda qaldı.
24-25 oktyabr tarixlərində Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyinin dəstəyi ilə Bakı Ekspo Mərkəzində təşkil olunan festivalda Lənkəran-Astara Regional Təhsil İdarəsi üzrə 12 komanda 8 kateqoriyada iştirak edib. "URP" komandası VEX IQ kateqoriyası üzrə “Best of best” (“Yaxşıların ən yaxşısı”) kubokunu qazanıb.
Direktorların işə qəbulu üzrə müsabiqənin müsahibə mərhələsi yekunlaşıb
Şagird sayı 500-dək və hazırda direktor vəzifəsi vakant olan ümumi təhsil müəssisələrinə direktorların işə qəbulu müsabiqəsinin müsahibə mərhələsi yekunlaşıb
24.10.2024
"Məktəblər üçün PİSA" tədqiqatına başlanılıb.
Lənkəran-Astara Regional Təhsil İdarəsinin tabeliyində fəaliyyət göstərən ümumi təhsil müəssisələrində "Məktəblər üçün PİSA" tədqiqatına start verilib. Layihənin əsas məqsədi 15 yaşlı şagirdlərin oxu, riyaziyyat, təbiət elmləri və yaradıcı düşünmə sahələrindəki bilik və bacarıqlarını qiymətləndirmək, eləcə də bu bacarıqları real həyatda tətbiq etmə qabiliyyətlərini müəyyənləşdirməkdir.
Lənkəranda "Xüsusi hallar zamanı görülməli işlər barədə prosedur Qaydalar"a riayət olunmasına dair görüş keçirilib.
Lənkəran rayonu üzrə təhsil müəssisələrinin rəhbərləri ilə Azərbaycan Respublikasının Elm və Təhsil Nazirliyi yanında Məktəbəqədər və Ümumi Təhsil üzrə Dövlət Agentliyinin müvafiq əmri ilə təsdiq edilmiş "Xüsusi hallar zamanı görülməli işlər barədə prosedur Qaydalar"a əsasən görüləcək işlərlə bağlı görüş təşkil edilib.
22.10.2024
Məktəbəqədər təhsil müəssisələrində, qida bloklarının sanitar-gigiyenik vəziyyətinin yaxşılaşdırılması ilə bağlı işçi heyəti ilə maarifləndirici görüşlər (onlayn) keçirilib.
Lənkəran-Astara Regional Təhsil İdarəsinin əhatə dairəsində olan Lənkəran və Astara rayonları üzrə məktəbəqədər təhsil müəssisələrində qida bloklarının sanitar-gigiyenik vəziyyətinin yaxşılaşdırılması ilə bağlı həmin müəssisələrin işçi heyəti ilə maarifləndirici görüşlər (onlayn) keçirilib.