Bu gün dünyanın bir çox yerlərində olduğu kimi Azərbaycanda da “Elm günü” böyük qürur hissi ilə keçirilir.
Azərbaycanda Novruz bayramı təntənəli şəkildə qeyd edilir.
Novruz ümumxalq bayramı kimi uzun əsrlərdən bəri yurdumuzun hər bir guşəsində müxtəlif el şənlikləri və mərasimlərlə qarşılanır. Ulu Tanrıya, kainatın nizamına və ana təbiətə sonsuz sevginin parlaq ifadəsi olan bu bayramın qədim ənənələrinin bütün rəngarəngliyi ilə qorunub saxlanılması Azərbaycan xalqının öz tarixi-mədəni keçmişinə yüksək ehtiramını və milli-mənəvi dəyərlərə dərin bağlılığını nümayiş etdirir.
19.03.2024
“Şagirdlərin Yaradıcılıq Baharı” əl işləri müsabiqəsinin qaliblərinin mükafatlandırma mərasimi keçirilib.
Lənkəran-Astara Regional Təhsil İdarəsinin müdir müavini Rəhim Rəhimov və Tədrisin keyfiyyəti sektorunun müdiri Hafiz Pənahov “Şagirdlərin Yaradıcılıq Baharı” müsabiqəsinin qalibləri ilə görüşüblər. Görüşdə qalib olan şagirdlərin maraq göstərdikləri istiqamətlər, inkişaf məqsədləri barədə söhbət aparılıb. İdarə rəsmiləri müsabiqədə uğur qazanmaları münasibətilə qalibləri təbrik edib və gələcəkdə onlara daha böyük nailiyyətlər arzulayıblar.
18.03.2024
"Əlaçı” televiziya layihəsinin seçim turu keçirilib.
Seçim turunda Lənkəran-Astara Regional Təhsil İdarəsinin tabeliyində fəaliyyət göstərən ümumi təhsil müəssisələrinin 180 nəfər şagirdi iştirak edib.
"Şagirdlərin yaradıcılıq baharı" müsabiqəsinin qalibləri bəlli oldu.
Müsabiqədə Novruz bayramının tarixini, atributlarını, motivlərini və əhəmiyyətini özündə əks etdirən əl işləri (rəsm, toxuma, maket və s.) yarışdılar.
17.03.2024
Cəlilabadda 400-dən çox məktəbli, 200-dən çox tələbənin iştirak etdiyi maarifləndirici tədbir baş tutdu.
Regiona baş tutan səfərin növbəti günündə Cəlilabadda şagird və tələbələrlə görüş keçirilib.
15.03.2024
Təlimlərə qoşulmaq istəyən gənc müəllimlərlə görüş keçirilib.
Bu ilin fevral ayında idarəmiz tərəfindən elan olunan təlimlərə qoşulmaq üçün müraciət etmiş gənc müəllimlərlə görüş Masallı Heydər Əliyev Mərkəzində baş tutub.
14.03.2024
“Təhsildə yeni çağırışlar” regional konfranslarına start verilib.
Mart ayından “Təhsildə yeni çağırışlar” regional konfranslarına start verilib.
Lerikdə yaşayan valideynlərlə görüş keçirilib.
Agentliyin direktor müavini Mehriban Vəliyeva və Lənkəran-Astara Regional Təhsil İdarəsinin müdiri Bəhruz Mehdiyev övladları kənd məktəblərində təhsil alan valideynlərlə görüşüblər.
12.03.2024
Yel çərşənbəsi - Novruzun üçüncü çərşənbəsidir.
Novruz mübarək qədəmləri ilə qapılarımızın astanasındadır. Bu gün isə İlaxır çərşənbələrdən 3-cüsü - Yel, hava çərşənbəsidir.
"Şagirdlərin yaradıcılıq baharı" əl işləri müsabiqəsinin iştirakçıları ilə tanış olun.
Qaydalara uyğun gəlməyən əl işləri müsabiqədə iştirak haqqı qazana bilmədilər. Fotosu ən çox bəyənilən 3 əl işinin müəllifləri isə qalib olacaq və hədiyyə qazanacaqlar.
11.03.2024
Bu gün 11 ayın sultanı, müqəddəs Ramazan ayı başlayır.
Ramazan ayı qəlbimizdə sevgi, həyatımızda xeyir, süfrəmizdə bərəkət,  bol dua, xoş niyyət, daha çox şükür və gözəl işlərə səbəb olsun!
08.03.2024
8 Mart - Beynəlxalq Qadınlar Günü.
Lənkəran rayonu üzrə təhsil sektorunun əməkdaşları üçün 8 Mart - Beynəlxalq Qadınlar Günü münasibətilə tədbir keçirilib.
06.03.2024
Lənkəran-Astara Regional Təhsil İdarəsi fevral ayında hansı fəaliyyətlərə və yeniliklərlə imza atdı?
Lənkəran-Astara Regional Təhsil İdarəsinin fəaliyyəti, həmçinin elm və təhsil sahəsindəki yeniliklərdən xəbərdar olmaq istəyirsinizsə, videoçarxı izləyə bilərsiniz.
RFO-nun respublika mərhələsinin yarımfinal turunun nəticələri bəlli oldu.
Lənkəran-Astara Regional Təhsil İdarəsinin tabeliyində olan məktəblərdən 37 nəfər şagird final turuna keçib.